Správný posed
na kole je základ!

Je jedno, jestli jezdíš na kole čistě pro radost, pro zdraví a nebo chceš vyhrávat. Správný posed na kole je základ. Pro to, abys podal maximální výkon a šlapal efektivně, ale i tehdy, pokud má být jízda na kole šetrná k tvým kloubům a tělu celkově. Postarají se o tebe dva zkušení "fiteři" Radim Kořínek a Radek Svěntý. Běžná cena BG Fit je 4 900 Kč, ale pro zákazníky, kteří si u nás zakoupí nové kolo, jsme připravili měření za zvýhodněnou cenu.

Proč jít do BG FIT?

Metoda BG Fit je výsledkem vědecké práce Boulder Centra pro Sportovní Medicínu, která je založena na hlubokých znalostech biomechaniky, anatomie, fyziologie, ergono-
mie a také znalosti specifik cyklistického sportu. Díky tomu vzniknul odborný systém nastavení takového cyklistického posedu, který ti přinese lepší pocit z jízdy, větší kom-
fort, zajistí efektivnější přenosu síly a tedy i zvýšení výkonu a také úlevu od bolestí a redukci možných zranění z přetížení.
Snažíme se být v nastavení posedu důslední.

KDO U NÁS UŽ BGFIT VYZKOUŠEL?

Josef Černý - CCC Polstat   Pavel Boudný - Česká spořitelna - Specialized
Adam Hansen - Lotto Belisol   Tereza Huříková - Specialized racing team
Jakub Novák - BMC Pro team - časovkářský speciál   Jakub Novák - BMC racing team

JAK TO FUNGUJE?

Jak to funguje

Interview, Anamnéza

Samotnému nastavení kola předchází vyšetření. Musíme o tobě vědět, jakým sportům jsi se věnoval dříve, kolik času jízdou na kole trávíš, jaké jsou tvé ambice a zda máš s jízdou na kole spojené určité zdravotní potíže.

Fyzické vyšetření

Abychom tvé kolo přizpůsobili tvému tělu, je potřeba vědět o něm více. Vyšetříme tě téměř od hlavy až k patě – zjistíme rozsahy pohybů, zkrácení svalů a různé asymetrie, které pak samotným nastavením posedu srovnáme a odstraníme.

Nastavení v pohledu ze strany

Divil by ses, kolik lidí má posed na kole špatně nastavený. Začneme tedy od píky – od nastavení výšky sedla. Pak vyladíme předozadní polohu sedla, pozici kufrů a najdeme pro tebe vhodný představec, abys pohodlně dosáhl na řidítka. V této takzvaně neutrální pozici se zlepší předávání tvého výkonu v sedle a pohodlí při jízdě.

Nastavení v pohledu zepředu

Podíváme se na to, co dělají při šlapání tvá kolena. Měla by fungovat jako ideální písty,
a pokud to tak není (kolena ti při šlapání jdou do „X“ nebo do „O“), dokážeme podporou klenby chodidla speciálními vložkami, změnou polohy kufrů anebo podložkami pod kufry tvé šlapání vyrovnat. Tím se zefektivní práce svalů a zbavit se můžeš i nepříjemných bolestí kolen či plosek.

Kontrolní návštěva

Každý z nás je individualita, toho jsme si vědomi. Proto se s tebou po dokončení nastavení tvého kola domluvíme na dalším setkání, kde posed vyladíme a vychytáme poslední „mušky“.

Objednej se už teď na BG FIT

Zvolený termín: